Deep State Digest: 05 травня

Deep State Digest: 05 травня

Вітаємо вас, спільното DeepState!

Прийшов травень. Це той місяць, який усі називають важким. Ми ж продовжимо висвітлювати головні новини тижня. І почнемо наш дайджест з ударів українських дронів-камікадзе по об'єктах в тилу ворога. Не оминемо і титанічну роботу наших інженерів, які відновлюють техніку. Переглянемо відео з застосуванням вітчизняного баражуючого боєприпасу RAM-X. Приємного читання!

Сьогодні у випуску:
- Джихад російської енергетичної інфраструктури триває: українські безпілотники продовжують роботу;
- ЗСУ активно застосовують ракети ATACMS;
- Китай продемонстрував пуск вітчизняного "Кинджала";
- Іранський Ланцет або ж новітній дрон-камікадзе КВІР;
- росія будує новий аеродром в Бєлгородській області;
- Україна збільшує кількість застосування тактичних баражуючих боєприпасів;
- JDAM-ER будуть застосовувати проти комплексів РЕБ;
- ВМС України ввели в стрій 2 нових катера– "Ірпінь" та "Рені";
- Індія провела випробування протичовнового комплексу SMART

Джихад російської енергетичної інфраструктури триває: українські безпілотники продовжують роботу

0:00
/0:14

Починаючи з 1 травня українські дрони-камікадзе завдали ударів по ворожих об'єктах на території Рязанської, Воронезької, Орловської та Смоленської областей рф. Цілями атак стали НПЗ та енергетична інфраструктура.

Удари українських БпЛА залишаються регулярними і вже шкодять економіці рф. Ціни на дизельне пальне у рф зросли на 10%, а на бензин – 20%. Про це повідомили у виданні Politico. Таким чином, Україна вже завдає значної шкоди російським споживачам та економіці. Скоротилися і об'єми експорту пального: минулого тижня росія вивезла 712 тисяч тонн палива, тоді як у 2023 році це число могло перевищувати 844 тисяч тонн.

ЗСУ активно застосовують ракети ATACMS

0:00
/6:28

На відео можна побачити кадри нанесення удару касетними балістичними ракетами MGM-140 ATACMS Block I (М39) по особовому складу та техніці на полігоні поблизу села Рогове Луганської області. Зазначимо, що відстань від ЛБЗ до полігону більше 85 кілометрів.

Виявлення цілей та коригування удару здійснюється розвідувальним БпЛА. З 03:50 можна побачити влучання трьох ракет. Цікаво, що ЗСУ доволі сміливо використали 3 БР, можливо, це свідчить про те, що в Україні існує значна кількість цих ракет.

Китай продемонстрував пуск вітчизняного "Кинджала"

0:00
/1:31

На нещодавніх навчаннях китайський стратегічний бомбардувальник H-6K запустив "гіперзвукову" протикорабельну балістичну ракету повітряного базування 2PZD-21. Це варіант китайської балістичної ракети ракети YJ-21, яка здатна вражати як наземні, так і морські цілі. Ракета 2PZD-21 має заявлену бойову дальність понад 2 000 км.

Іранський Ланцет або ж новітній дрон-камікадзе КВІР

0:00
/0:01

За даними інформаційного агентства Tasnim, новий безпілотник-камікадзе Корпусу вартових Ісламської революції, назва якого поки не повідомляється, має конструкцію, схожу на російський безпілотник Ланцет і відноситься до категорії баражуючих боєприпасів. Загалом, під час цьогорічних навчань "Великий Пророк - 18", стало зрозуміло, що сухопутні сили КВІР зробили значні інвестиції в безпілотники-камікадзе. Якщо припустити, що нові боєприпаси, виготовлені КВІР, створені за прикладом російського "Ланцета", безпілотник повинен літати від 30 до 60 хвилин і нести БЧ від 3 до 6 кілограмів.

Згідно з досвідом, отриманим у війнах останнього десятиліття, збройні сили Ірану зрозуміли важливість цього виду зброї та почали виготовляти різні типи баражуючих боєприпасів, включаючи Meraj 521 (копія американського Switchblade-300) і Sinai Suicide.

Росія будує новий аеродром в Бєлгородській області

Розкрито нові подробиці атак на аеродроми стратегічної авіації РФ -  Мілітарний

В мережі з'явилися супутникові фото місця, де росіяни будують новий аеродром для тактичної авіації, в 70 км від кордону з Україною. Роботи розпочалися влітку минулого року поблизу села Алексєєвка, а в квітні вони поновилися. Нині будівельники готують злітно-посадкову смугу довжиною 1800 метрів, яка може приймати штурмовики типу Су-25 або транспортні літаки Ан-26.

Зображення

Будівництво зробили максимально таємним, а сам аеродром розташовується у закритій для польотів зоні, яку запровадили з початку повномасштабного вторгнення в прикордонних областях РФ. Відповідно, використовувати його будуть у військових цілях (місце тимчасової дислокації літаків та вертольотів для підскоку).

Зображення

Україна збільшую кількість застосування тактичних баражуючих боєприпасів

Цього тижня з'явилися два показові відео з ураженням російських СВУ комплексів ППО "Бук" різних модифікацій. В обох випадках були застосовані вітчизняні дрони-камікадзе. На свіжому відео чітко видно застосування дрона RAM-X.

0:00
/0:45

Військові з підрозділу ССО знищили машину ЗРК "Бук-М1" на Сумському напрямку у Курській області. Повідомляється про знищення пусково-заряджальної установки з шістьма ракетами та пошкодження самохідної вогневої установки комплексу Бук-М1. Цікаво, що для ураження цілі був використаний БпЛА-камікадзе RAM на базі "Shark". Про удосконалену версію цього БпЛА-камікадзе, RAM-X, ми уже писали в попередніх випусках. Відмітимо, що остання ітерація камікадзе все ще доволі рідкісна.

Схожий випадок з ураженням ворожого ЗРК "Бук" стався на тому ж напрямку 30-го квітня. Тоді було уражено одразу дві СВУ, одна з яких намагался евакуювати першу.

0:00
/0:35

JDAM-ER будуть застосовувати проти комплексів РЕБ

США отправят Украине головки самонаведения для авиационных бомб JDAM-ER

США планують поставити Україні нові комплекти для авіабомб JDAM-ER з системою сенсорів Home-on GPS, яка дозволить наводити їх на ворожі системи радіоелектронної боротьби. Попередньо Повітряні сили США уклали контракт на їх постачання з компанією Scientific Applications and Research Associates.

Дані комплекти можливо стануть хорошим інструментом для боротьби з ворожим РЕБ, враховуючи проблему боротьби з ними. Російські комплекси значно впливають на західні системи з GPS-наведенням, зменшуючи їх точність і відповідно ефективність. У такий спосіб, через використання Home-on GPS, планується нівелювати таку перевагу ворога.

JDAM-ER Winged Bombs With Seekers That Home In On GPS Jammers Headed To  Ukraine
GBU-39/B з сенсорами

ВМС України ввели в стрій два нових катера – "Ірпінь" та "Рені"

Возможно, это изображение 10 человек и текст

Другого травня пройшло урочисте включення до складу флоту України катерів "Ірпінь" та "Рені". У церемонії під керівництвом командувача ВМС ЗС України віце-адмірала Олексія Неїжпапи, крім військових моряків, взяла участь делегація від Естонської Республіки на чолі з командувачем ВМС Естонії комодором Юрі Саска.

Катери були передані Естонією в рамках пакету військової допомоги. Назви катерам Р01"Roland" і Р02"Risto", є майже новими, оскільки стали на озброєння в Естонії у 2021 році. Обидва судна належать до типу «NAVY 18 WP» і були побудовані на корабельні Baltic Workboats. З озброєння – один великокаліберний кулемет 12.7-мм та 2 кулемети 7.62-мм.

Індія провела випробування протичовнового комплексу SMART

0:00
/0:19

Першого травня відбувся третій пуск протичовнової ракети SMART (Supersonic Missile Assisted Release of Torpedo). Даний комплекс являється твердопаливною ракетою, яка виступає у ролі носія для торпеди. Після пуску торпеда виводиться в район ураження цілі, після чого знищує її. Заявлена дальність польоту становить ~ 640 км.

В індійському комплексі, скоріш за все, використовуються досвід російських розробок, а саме ракети 91Р. При цьому, SMART має значну більшу дальність польоту (91Р– 50 км). В цілому, така система може стати рішенням у боротьбі з підводними човнами, у випадку відсутності потрібних кораблів чи літаків.


Обговорення