Deep State Digest: 21 квітня

Deep State Digest: 21 квітня

Вітаємо вас, спільното DeepState!

Проводимо черговий тиждень і пригадуємо найцікавіші новини у мілітарному світі. А що ж було цікавого? Насправді багато чого: сили ППО України вразили російський надзвуковий бомбардувальник Ту-22М3 на дистанції у 300+ км, в Криму було знищено комплекс С-400, а на озброєння ЗСУ надійшла нова ББМ. Не забудемо і про новину, яка стане визначною – ухвалення Конгресом США пакету військової допомоги для України. Приємного читання!

Сьогодні у випуску:
- Президенту України вперше показали новий дрон-камікадзе – RAM-X;
- ЗСУ вразили російську техніку та об'єкт в Джанкої;
- Нова ББМ на озброєнні ЗСУ: південноафриканський БТР з українським озброєнням;
- Унікальний данський пакет допомоги або ж єдиний шлях вирішення "хронічної" проблеми;
- Іранські катери та протикорабельні ракети на озброєнні Венесуели;
- Сили ППО України збили ворожий Ту-22М3 на дистанції 300 км;
- США розгорнули ракетний комплекс "Typhon" на території Філіппін.

Президенту України вперше показали новий дрон-камікадзе – RAM-X

Нещодавно, на День працівника оборонно-промислового комплексу, Володимир Зеленський оглянув останні досягнення української "оборонки" та роздав державні нагороди. З цієї нагоди було опубліковано ряд фото, серед яких є й цікаві нам.

На фото вище можна побачити БпЛА з X-подібними крилами, що конструктивно нагадують російський БпЛА "Изделие-52", що більш відомий як Ланцет. Характерно, що нещодавно німецьке видання Bild повідомляло про те, що Сили оборони України успішно випробували дрони-камікадзе, які схожі на російські Ланцети. Видання зазначає, що український безпілотник майже ідентичний російському Ланцету, його назва – Ram-X. Також привертає увагу те, що СБУ раніше опублікувала відео з серією атак безпілотників серії Ram.

0:00
/0:06

Корпус БпЛА, що фігурує на фото, дуже конструктивно схожий на корпус розвідувального БпЛА Shark, що уже використовували для створення БпЛА камікадзе, проте оперення було сильно видозмінено.

ЗСУ вразили російську техніку та об'єкт в Джанкої

триває завантаження, 0

В ніч на 17 квітня підрозділи ЗСУ завдали удару по аеродрому в Джанкої в тимчасово окупованому Криму. Відео з вибухами публікували телеграм-спільноти:

0:00
/0:21

В результаті удару було уражено елементи російського ЗРК С-400 "Триумф", який прикривав даний аеродром. За попередніми даними, удар було нанесено за допомогою тактичних ракет MGM-140 ATACMS, уламки яких були знайдені в районі аеродрому. Зважаючи на наявні фото та супутникових знімків, було знищено щонайменше 4 самохідні пускові установки 5П85СМ2, 3 РЛС, командний пункт та комплекс «Фундамент-М».

На самому ж аеродромі дислокуються російські вертольоти зі складу 39-го гелікоптерного полку 4-ї гвардійської армії ВПС і ППО (Ми-8, Ми-35М, Ми-28, Ка-52). Інформації про уражену авіацію майже немає, оскільки ворог намагається їх приховати. Попри це, супутникові знімки доводять про успішне знищення комплексу ППО:

Нова ББМ на озброєнні ЗСУ: південноафриканський БТР з українським озброєнням

Головнокомандувачу представили нову українську бронемашину

Головнокомандувачу ЗСУ Олександру Сирському представили нову бойову машину, яка була прийнята на озброєння в ЗСУ. Мова йде про ББМ Mbombe 6×6 південноафриканської компанії Paramount Group. Найімовірніше, було локалізовано виробництво даного бронетранспортера з українським модулем “Спис-Синтез”.

Нова українська броньована колісна машина, квітень 2024 року. Фото: Генеральний Штаб ЗСУ

Машина має захист, який відповідає стандарту STANAG 4569, який гарантовано захищає від стрілецької зброї в усіх проекціях. Модуль "Спис-Синтез" оснащений 30-мм автоматичною гарматою ЗТМ-1, автоматичним гранатометом КБА-117, кулеметом ПКТ та ПТРК “Бар’єр” з двома ракетами.

Раніше даний бойовий модуль був помічений на модернізованих БМП-1ТС:

0:00
/2:39

Джерело: https://t.me/fifthbrUA/261

Унікальний данський пакет допомоги або ж єдиний шлях вирішення "хронічної" проблеми

У спеціальному матеріалі від каналу VANGUARD було розібрано цікавий прецендент для українського ОПК. Міністр стратегічних галузей промисловості України розповів:

"Українська оборонка вже настільки розігналась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну. Спроможність українського ОПК становить близько $20 млрд. При цьому Україна має лише $6 млрд на закупівлю озброєння."
Набув чинності закон «Про оборонні закупівлі» – АрміяInform

Доволі очевидно, що єдиним відносно ефективним способом залучення коштів є зовнішні вливання. Зазначається, що саме так народився проєкт «ZBROYARI: Manufacturing Freedom». Це глобальна фандрейзингова кампанія, стратегічний збір – не серед окремих людей, а цілих націй. Його мета – зібрати $10 млрд на виробництво української зброї в цьому році.

Сьогодні Уряд провів консультації з Данським комітетом з питань зовнішньої політики щодо пакета допомоги XVII, який виділяє 200 млн (28,5 млн доларів) данських крон на інвестиції в українську оборонну промисловість. Зокрема, виділено кошти на морську компоненту, безпілотні літальні апарати та виробництво компонентів для ракет. Загалом виділено близько 2,2 млрд данських крон.

Інвестиції в українську оборонну промисловість для закупівлі та передачі зброї та боєприпасів, безпілотників та виробництва ракетних компонентів у співпраці з Нідерландами та Чехією, а також значна морська допомога. Це основні елементи XVII пакету допомоги, щодо якого уряд сьогодні провів консультації з Данським комітетом з питань зовнішньої політики. Загалом, пакет допомоги становить приблизно 2,2 мільярда данських крон.

"Останнім пакетом допомоги Данія підкреслює свою беззастережну підтримку української визвольної боротьби. XVII пакет допомоги зосереджений на посиленні оборонно-промислової співпраці з Україною, що відбувається на тлі зростаючої потреби у зміцненні та нарощуванні українського виробництва артилерійських снарядів, ракет та безпілотників. У березні я відвідав низку українських оборонних підприємств у Києві, і, очевидно, існує великий потенціал для майбутньої співпраці, яка може забезпечити Україну потрібним обладнанням, що допоможе змінити ситуацію на полі бою", – каже міністр оборони Швеції.
"Ситуація в Україні критична. Західні країни повинні посилити свою підтримку, щоб Україна могла протистояти російському тиску. З новим пакетом ми надаємо Україні більше військової підтримки, якої вона потребує зараз і тут. Водночас ми створюємо можливість для прямих інвестицій в українську оборонну промисловість. Це нова ініціатива, яка, сподіваємось, надихне інші країни зробити те ж саме, щоб Україна сама змогла виробляти більше військового обладнання, якого вона так відчайдушно потребує", – заявив міністр закордонних справ Данії.
Камишін додав: "Сьогодні ми маємо перший донат. Це рішення знакове, воно відкриває шлях для інших країн – і ми неймовірно вдячні данському уряду і данському народу за лідерство."

Іранські катери та протикорабельні ракети на озброєнні Венесуели

У Венесуелі, за присутності міністра оборони Владіміра Падріно Лопеса, було відкрито центр технічного обслуговування іранських протикорабельних ракет Nasir (CM-90), що постачаються туди разом з іранськими малими ракетними катерами.

0:00
/0:26

На озброєнні Венесуели ці катери були помічені ще взимку цього року. Фото катерів Zolfaghar (Peykaap III) були зроблені в районі затоки Парія. В якості озброєння використовуються дві протикорабельні ракети Nasir-1 з дальністю ураження до 35 км).

Сили ППО України збили ворожий Ту-22М3 на дистанції 300 км

Зранку 19 квітня силами ППО України були збито ворожий надзвуковий бомбардувальник Ту-22М3. Сталося це після чергової ракетної атаки РФ на Україну, під час якої цей літак здійснював пуски ракет Х-22/Х-32. Відповідне фото з падінням опублікували росіяни:

0:00
/0:12

Ту-22М3 впав поблизу хутора Богомолов Ставропольського краю, на відстані 300 км від України, про що заявили в ГУР МО:

0:00
/0:20
"Ворожий літак Ту-22МЗ вдалося збити на відстані близько 300 кілометрів від України тими ж засобами, якими раніше було уражено російський літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50..."

Одним з ймовірних засобів ураження може бути модернізований ЗРК С-200. Раніше в мережі з'являлося відео із застосуванням даного ЗРК, але в більшості випадків говорили про наземні удари.

США розгорнули ракетний комплекс "Typhon" на території Філіппін

Пускова установка середньої дальності (MRC) від батареї «Чарлі», 5-й батальйон, 3-й полк польової артилерії, батальйон для стрільби на великі відстані, 1-ша багатопрофільна оперативна група прибула як частина першого розгортання засобів на театрі бойових дій на Північному Лусоні, Філіппіни, 7 квітня, 2024 рік.

Армія Сполучених Штатів вперше розгорнула свій ракетний комплекс (MRC) "Typhon" на Філіппінах для посилання власних з'єднань в Індо-Тихоокеанському регіоні. Фото опублікували на сайті командування Армії США у цьому регіоні.

Відбулося це в рамках навчань Salaknib 24, під час яких, 11 квітня було доставлено комплекс MRC на півночі острові Лусон, який належить 1-ї багатодоменній оперативній групі (MDTF).

Першу дослідну батарею цього комплексу Збройні сили США отримали 5 грудня 2022 року. За допомогою даної системи можна здійснювати пуски ракет "Tomahawk" з дальністю польоту 1800 км та зенітних ракет SM-6. Базою для комплексу "Typhon" слугує американська УВП Mark 41 установлена на колісне з 14 колесами. До складу батареї входить чотири самохідні пускові установки, машина з пунктом управління батареєю (BOC), машини забезпечення батареї (BSV) та одна машина для перезарядки ПУ (Reload trailer). На розробку всього комплексу пішло майже 3 роки. Вже восени 2023 ця батарея заступила на бойове чергування. Друга батарея, яка нині розгорнута на Філіппінах, надійшла військовим Армії США у січні цього року.


Обговорення