Америка обирає

8 листопада 2022 року відбудуться вибори до Палати Конгресу. Всього буде обрано 435 конгресменів з 50 штатів . Кількість місць за штатом розподіляється пропорційно до кількості населення цих осіб, згідно з переписом 2020 року.

Америка обирає
Америка обирає

8 листопада 2022 відбудуться вибори до Палати Представників США , тобто до нижнього Палату Конгресу. Всього буде обрано 435 конгресменів з 50 штатів . Кількість місць за штатом розподіляється пропорційно до кількості населення цих осіб, згідно з переписом 2020 року. Найбільше місць матиме Каліфорнія (52 конгресмена), найменше – Аляска, Делавер, Вайомінг, Вермонт , а також обидві Дакоти (по 1 конгресмену).

Палата представників США

Аналітики вже пророкують впевнену перемогу Республіканської партії , адже в цій партії найбільше 100%-их переможців у своїх округах. Крім того, до моделювання, проведеної статистики з FiveThirtyEight бар'єр у 218 і більше місць республіканці дають 80% вірогідності, за той час як демократи досягли лише 20% змодельованих результатів голосування.

статистика FiveThirtyEight

Приблизний дефіцит місць для досягнення статусу демократів становить 18 мандатів . Але скидається на те, що подолати цей дефіцит їм не вдасться. Республіканці вже мають переможців у понад 117 виборчих округах, а в інших округах ймовірність перемоги їх кандидата коливається в районах 80-90%. Всього майже гарантованих місць у нижній палаті у республіканців сягає 209 (рахувалися округи, де кандидат від ВР або не має конкурента, або має шанси на перемогу більше 80%).

Скоріше за все, за перемоги республіканців, наступним спікером Палати представників стане Кевін Маккарті, як лідер від партії, що тримає більшість. Але для цього йому будуть потрібні голоси всіх республіканців, в тому числі і найрадикальніших, яких цього року в Конгрес йде чимало. Тільки за попереднього підрахунку вдалося нарахувати більше 20 конгресменів, які є палкими прихильниками колишнього президента США Дональда Трампа і вважають нинішню адміністрацію Білого Дому нелегітимною, через «фальсифікацію» виборів 2020 року. Серед лідерів цієї групи виділяються: Маржорі Тейлор-Грін (14-ий округ Джорджія), Метт Гетц (1-ий округ Флорида), Скотт Перрі (10-ий округ Джорджія), Пол Гозар (9-ий округ Арізона), Джо Кент (3-ій округ Вашингтон), Лорен Боберт (3-ій округ Колорадо) та інші. Зрозуміло, що ані поміркованим республіканцям, ані, тим більше, демократам в Білому Домі не вдасться втримати хвилю невдоволення, на якій в Палату обираються радикальні трампісти. Можна сказати, що замість одного Дональда Трампа в Білому Домі, в Конгресі після виборів 2022 сидітиме такий собі «колективний Дональд Трамп».

 Кевін Маккарті

Також паралельно 8 листопада 2022 будуть обирати 35 сенаторів 3-ого класу (термін повноважень на 6 років). Переобиратимуть 21 мандат республіканців в Сенаті та 14 мандатів демократів. Судячи з усього, гарантовано на 80-90% переоберуться 20 сенаторів-республіканців. Для більшості в Сенаті їм потрібно вибороти в такому випадку лише 2 додаткових місця (їм потрібно 51 місце для більшості, тому що за паритету, більшість формується за допомогою віце-президента Камалли Гарріс). Ключовими з огляду на це є вибори в трьох штатах: Невада, де Адам Пол Лаксальт (республіканець) змагається з Кетрін Кортес Масто (демократ) з рівними шансами на перемогу, Джорджія, де Рафаелю Уорноку від демократів протистоїть Хершелл Джуніор Уолкер від республіканців і теж з рівними шансами на перемогу, і штат Пенсильванія, де Джон Феттерман від демократів має перевагу в шансах, яку можна подолати, над Мехметом Озом від республіканців. Якщо в двох випадках, із вказаних вище трьох, перемогу здобудуть кандидати від республіканців, ми з величезною долею ймовірності матимемо повністю Республіканський Конгрес.

Сенат США

Ну і вишенька на торті – вибори губернаторів. Завдяки моделюванню і комп’ютерному прогнозуванню, яке зробили аналітики з FiveThirtyEight, ми вже можемо з впевненістю сказати, що республіканці зберігають за собою такі ключові (в плані голосів виборців на виборах POTUS) штати, як Техас (Грег Еббот) та Флориду (Рон Де Сантіс), а також: Теннесі (Білл Лі), Огайо (Майк Де Вайн), Джорджія (Браян Кемп). Демократи зберігають за собою такі ключові для себе штати, як: Каліфорнія (Гевін Ньюсом), Іллінойс (Дж. Б. Прітцкер), Нью-Йорк (Кетті Хочул), Масачусетс (Мора Хілі), Пенсильванія (Джош Шапіро) і Мічіган (Гретхен Вітмер). Найзапекліші перегони очікують нас в таких штатах, як: Аризона, де Кері Лейк від республіканців має невеличку перевагу в шансах над Кетті Хоббс від демократів, штат Канзас, де Лаура Келлі трішки обходить Дерека Шмідта від республіканців, штат Невада, де республіканець Джо Ломбардо йде нога в ногу зі Стівом Сісолаком від демократів, штат Орегон, де Тіна Котек від демократів має рівні шанси із Крістін Дразан від республіканців та штат Вісконсін, де Тоні Еверс від демократів має рівні шанси із Тімом Міхельсом від республіканців. Вказані штати сумарно тримають 40 голосів виборців на виборах POTUS.

аналітика FiveThirtyEight

Таким чином, адміністрація Джо Байдена ризикує отримати дуже незручний Конгрес, кандидати в який йдуть туди з повісткою урізання повноважень або й повного скасування ФБР, поновлення розслідувань щодо сина Президента США – Хантера Байдена, головного лікаря США Тоні Фаучі. Група радикальних трампістів підтримує ідею імпічмента Джо Байдена, відставки Мерріка Гарланда (генеральний прокурор США), Алехандро Майоркаса (голова Служби внутрішньої безпеки США) та інших стовпів адміністрації нинішнього президента США.

📈Шанс на те, що Конгрес буде повністю Республіканським зараз можна оцінити в районі 35% ймовірності, найімовірнішим все ж залишається варіант паритету, коли GOP візьме більшість в Палаті Представників, а демократи візьмуть більшість в Сенаті - цей варіант оцінюється близько 53% ймовірності. Ну і більшість демократів в обох палатах найнеймовірніша - всього 12% шансів.

республіканці vs демократи

Та втім якими б глибокими не були протиріччя між партіями в США, в жодної з цих партій нема позицій, які би бодай якось дозволяли вийти на компроміс з позицією путіна по Україні і Європі. Для нас дуже важливо мати міцного союзника, якими для нас є США, тому варто вибудовувати діалог зі всіма силами, які змагаються за місця на Капітолійському пагорбі.


Обговорення