💣"Аморальна революція" в Ірані - чи паде режим аятолли?

На вулицях міст у Ірані лунають лозунги проти влади, протестувальники захоплюють адміністративні будівлі. Чи зможе іранський народ повалити диктаторський режим?😮

💣"Аморальна революція" в Ірані - чи паде режим аятолли?

👮‍♀️"Аморальна революція" - саме так, адже саме «поліція моралі» Ісламської Республіки наглядає за тим, щоб жінки не ходили по вулицях без хіджабу. Отже, коли 22-річну Махсу Аміні закатували «моралісти» до смерті, це призвело до масових повстань і протестів на вулицях найбільших міст Ірану.

Найбільше протестували в Тегерані, де багато університетів, а також в рідній провінції Аміні – Курдистані, зокрема в місті Сакез, де похорон жертви переріс у політичний протест і де проти натовпу застосовували сльозогінний газ, а також і гумові кулі (відомо про щонайменше 200 постраждалих, в тому числі, дітей). Повстала також столиця провінції – місто Сенендедж. Протестували і в інших містах Ірану, зокрема відомо про протести в місті Решт.

🙋‍♀️Очолювали протести в основному молоді жінки, але було і чимало чоловіків. Серед лозунгів: «Смерть диктатору», «Смерть Ісламській Республіці», «Смерть гнобителю», під диктатором та гнобителем вочевидь мали на увазі аятоллу Алі Хаменеї, який є духовним лідером Ісламської Республіки Іран, і влада якого є пожиттєвою, адже наслідувати йому має його син Моджтаба, якого протестувальники теж не обійшли увагою, згідно повідомлень BBC Persian.

Сам аятолла останніми днями почувався хворим і з’явився перед телекамерами лише одного разу, кволо промовивши молитви перед публікою. Значно рішучіше діяв цивільний лідер Ірану – Ібрагім Раїсі, якого, до речі, теж звинувачують в катуваннях і вбивствах політв’язнів. Раїсі вже встиг зателефонувати батькові загиблої і висловити свої співчуття. А нині він перебуває в Нью-Йорку, де має виступити з промовою перед Генеральною Асамблеєю ООН.

🧕Тим часом, протести в Ірані не вщухають і вже призводять до реакції цивільних і духовних лідерів, які засуджують дії «поліції моралі». Чи увінчається революція успіхом (поваленням режиму аятолли), поки стверджувати рано, проте і обійти увагою «стабільність» диктаторських режимів і ту ціну, яку платять люди за цю «стабільність», неможливо.

Нагадаємо, що Іран є ледь не головним дієвим союзником путіна і іранський режим, в одному ряду з північнокорейським, готовий надавати дієву військову допомогу росії у війні.

❓Як там буде "карма" іранською?


Обговорення