Deep State Digest: 17 березня

Deep State Digest: 17 березня


Вітаємо, спільното DeepState!
Підходить до кінця черговий тиждень, а наша команда пропонує вам переглянути збірку головних новин та подій за останній час. Цього разу розповімо про масовані удари по російським нафтобазам, операцію російських добровольців з РДК та ЛСР на території Росії та, на жаль, втрату двох українських вертольотів та їх екіпажів.

Зміст:
- Українські дрони активно нищать російські НПЗ та сховища нафти.
- Легіон «Свобода России», «Русский добровольческий корпус» і бійці «Сибирского батальона» проводять спільну операцію на території рф.
- росіяни модифікували ракети комплексу «Искандер-М» для зблішення точності.
- У КНДР показали новий Основний Бойовий Танк М-2020.
- Українські військові активно використовують комплекс APKWS для знищення російських дронів-камікадзе.
- російський комплекс ППО С-400 атакували за допомогою РСЗВ HIMARS.
- росіяни завдали комбінованого удару по ланці українських вертольотів.

Українські дрони активно нищать російські НПЗ та сховища нафти

Протягом цього тижня спостерігалася висока активність українських ударних БпЛА на території РФ. Атаковано декілька заводів та нафтобаз в Рязанській, Калузькій, Орловській, Самарській областях і Краснодарському краю.

0:00
/0:18

В результаті таких атак знищуються важливі елементи нафтопереробних заводів: башти для розділення нафти на фракції (керосин, бензин, дизель). Ціна таких установок сягає декількох десятків мільйонів доларів, а їх відновлення або будівництво, якщо це можливо, займе у ворога багато часу.

Український БпЛА в об'єктиві росіян

Для завдання ударів, українські військові використовували ударні БпЛА типу «Лютий», розробка та випробування яких були анонсовані ще рік тому. Безпілотник може літати на відстань у 1000 км і несе до 75 кг бойової частини.

Модель БпЛА «Лютий»

Виходячи з того, що удари стають частішими, можна сказати, що Україна змогла вийти на серійне виробництво ряду дронів-камікадзе у великих масштабах. Очікується й подальше збереження такої позитивної динаміки.

0:00
/0:07

Легіон «Свобода России», «Русский добровольческий корпус» і бійці «Сибирского батальона» проводять спільну операцію на території РФ

У мережі повідомляють про бої у прикордонні Росії
Заява лідера ЛСР про початок операції

12 березня, в рамках спільної операції, Легіон «Свобода России», РДК і бійці «Сибирского батальона» зайшли на територію Курської та Бєлгородської областей РФ. Бої тривають у декількох прикордонних населних пунктах.

0:00
/0:20

Засідка РДК, у результаті якої було взято в полон командира інженерно-технічного взводу ЗС РФ у н.п. Козинка

«Легион» зайняв частину села Тьоткіно у Курській області
ЛСР на російській території

Також повідомляється, що бійці зайняли частину села Тьоткіно, де зараз тривають бої. Бійці Сибірського батальйону зазначили, що військові РФ не очікували на атаку і покинули свій командний пункт після початку операції. Підрозділи заявляють, що вони взяли чимало полонених і продовжують просування для виконання головних цілей.

Росіяни модифікували ракети комплексу «Искандер-М» для зблішення точності

Модулі "Комета" в хвостовій частині російської ракети комплексу "Искандер". 2024 рік. Україна. Фото: Telegram-канал "Полковник ГШ"
Джерело: https://t.me/war_home

На уламках однієї з ракет 9М723, у хвостовій частині, на місці активних пасток 9В899, були розміщені модулі антени «Комета». Як повідомляється, противник вніс зміни до конструкції балістичної ракети ОТРК «Искандер-М», і замість контейнерів з хибними цілями встановив модулі супутникової навігаційної системи «Комета» для збільшення точності.

Елемент активних пасток 9В899

Частину ракети 9м723 з такими ж модулями знайшли на Чернігівщині у полі:

Джерело: https://t.me/chernigivskaODA/11791

У КНДР показали новий Основний Бойовий Танк М-2020

Основний Бойовий Танк Північної Кореї. Західна назва: M-2020

У Північній Кореї пройшли змагання між підрозділами Корейської Народної Армії, де був продемонстрований новітній танк М-2020. Зовні танк дуже схожий на «мікс» російської «Армати» та американського М1А2 Abrams.

Інформації про танк дуже мало (ніяких офіційних даних взагалі немає). Аналітики припускають, що екіпаж складається з чотирьох осіб. Боєкомплект розміщено окремо у задній частині башти, де є вишибні панелі за прикладом західних танків. Ймовірно, є комбінований приціл, але не панорамний.

Кім Чен Ин керує танком M-2020

В якості додаткового озброєння є пускова установка під 2 протитанкові ракети та 30-мм автоматичний гранатомет. Присутній, ймовірно, китайський КАЗ. Танк має блоки динамічного захисту, зокрема на башті, які розрахований на захист від сучасних ПТКР.

М2020 на параді в КНДР, липень 2023
М-2020 на параді у 2020 році

Вперше танк був представлений на параді, присвяченому 75-річчю Трудової партії Кореї, у жовтні 2020 року.

Українські військові активно використовують комплекс APKWS для знищення російських дронів-камікадзе

0:00
/0:25

Джерело: https://t.me/ukrainian_navy/5502

На відео зафіксовано збиття дрона-камікадзе Shahed-136 (Герань) за допомогою APKWS на Одещині. Вже декілька разів у мережі з'являлися відео від військових з південного напрямку, на яких ми бачили збиття дронів у об'єктиві ОЛС невідомого комплексу. Ним виявилася американська система APKWS (VAMPIRE).

Дані ракети калібру 70-мм (Hydra-70) оснащені системою лазерного наведення та новою боєголовкою виробництва General Dynamics.
Система наведення отримала назву Advanced Precision Kill Weapon System (APKWS), боєголовка – High-Explosive Anti-Tank Anti-Personnel Anti-Materiel (HEAT/APAM). APKWS перетворює стандартну ракету з бойовою частиною 4,5 кг у високоточну, недорогу, надзвукову ракету для знищення дронів, з дальністю ураження цілей близько 3 км

Російський комплекс ППО С-400 атакували за допомогою РСЗВ HIMARS

0:00
/1:03

Джерело: https://t.me/vanguard_spacepro/12761

Відео з роботою С-400 який відбиває удар ракет GMLRS. На початку росіянин радісно говорить про збиття ракет, але в кінці різко починає жалітися на біль у ногах після прильоту українських снарядів. Припускаємо, що було уражено одну з машин комплексу, а саме РЛС 96Л6Е, елемент антени якої потрапив на відео.

Файл:96L6E at the MAKS-2011 (01).jpg — Вікіпедія

Дійсно, знищення комплексу С-400 - це дуже складна задача, але її можна вирішити при правильно підібраній тактиці. Скоріш за все, одна з ракет GMLRS змогла потрапити у «мертву воронку» РЛС, у якій станція не може бачити цілі.

Росіяни завдали комбінованого удару по ланці українських вертольотів

0:00
/0:39

Місце стоянки вертольотів

13 березня МО РФ опублікувало відео з ураженням наших вертольотів Мі-8/Мі-17 у Донецькій області на майданчику підскоку. Відстані до ЛБЗ складала 50 км.

Момент ураження гелікоптерів касетними снарядами

Спочатку по трьом вертольотами завдали ракетного удару касетними боєприпасами, ймовірно, комплексу Торнадо-С для того, щоб унеможливити їх взліт. Удар прийшовся по 2 бортам, що дозволило третьому злетіти та вийти з-під удару. Після цього, вертольоти, які залишалися, атакували керованими авіаційними ракетами. Коригування та візуальну фіксацію виконує БпЛА Supercam S350

Для знищення вертольотів могли застосувати авіаційні ракети Х-35У або Х-38. На жаль, загинуло два льотчика 12-ї Окремої Бригади Армійської Авіації. Врата техніки не страшна у порівнянні з втратою льотчиків, які вчилися, готувалися і мали великий досвід. Дана ситуація демонструє потребу у комплексах РЕР та РЕБ для протидії ворожим БпЛА.


Обговорення