Deep State Digest: 7 квітня

Deep State Digest: 7 квітня


Вітаємо вас, спільното DeepState!
Пройшов перший тиждень квітня і ми традиційно пропонуємо прочитати новий випуск щотижневого Дайджеста головних новин. Познайомимось з новою гіперзвуковою "вундерввафе" КНДР, поговоримо про нові удари по стратегічним об'єктам у РФ та нелегку долю Су-34. Приємного читання!

Сьогодні у випуску:
— В КНДР провели випробування балістичної ракети Hwasongpho-16B з гіперзвуковим глайдером;
— На російських танках помічено новий комплекс РЕБ;
— Окупанти знайшли та викопали українську БМПТ "Азовець";
— Важка доля Су-34: удари по Морозовську, нова партія бомбардувальників та ОДАБ-500ОФ з модулем УМПК;
Залітають в далекий тил: удар по заводу БпЛА "Shahed" та НПЗ в Татарстані;
— В США представили власний морський дрон-камікадзе;
— Міноборони реформує систему закупівель.

В КНДР провели випробування балістичної ракети Hwasongpho-16B з гіперзвуковим глайдером

2 квітня в Північний Кореї провели випробувальний запуск балістичної ракети середньо-великої дальності "Hwasongpho-16B", яка виступає носієм вітчизняного глайдера, у складі комплексу РҐРК (Рухомого Ґрунтового Ракетного Комплексу).

На випробуваннях був присутній лідер-диктатор КНДР Кім Чен Ин. В офіційній заяві сказано, що ракета змогла досягнути апогею траєкторії на висоті 101 км, а другого — на 72,3 кілометрі (ймовірно, виконувався маневр з нирком-відскоком), пролетівши до 1000 кілометрів (за оцінкою військових США — близько 600 км). В кінці випробувань блок глайдер впав у Японському морі. Попередньо, в рамках цього випробування, ставилась задача тестування нового твердопаливного двигуна та гіперзвукового блоку. Глайдер, ніби, виконував маневри на гіперзвуковій швидкості.

Раніше вже проводились випробування ракети Hwasong 8 з подібним блоком. Проте, на відміну від 16-ки, ця ракета є рідиннопаливною. Освоєння технології виготовлення ТПРД таких розмірів є успіхом, враховуючи всі труднощі та виробничі особливості.

На російських танках помічено новий комплекс РЕБ

В мережі з'явилися фото російського танка Т-72Б3 з цікавим комплексом РЕБ, який має 8 антен, кожна з яких відповідає за свій круговий сектор. Башта повністю закрита протикумулятивними екранами.

Танк Т-72Б3 з цікавим комплексом РЕБ, який має 8 антен

Декілька днів тому, підрозділ Shadow успішно знищив 2 танки Т-90М за допомогою FPV-дронів. На відео чудово видно новий засіб РЕБ на обох танках. Виходячи з того, що їх встановлюють в різних місцях, то даний модуль "штатним" назвати важко. Вочевидь, це спеціалізований комплекс радіоелектронної боротьби, розроблений спеціально під танки, але навряд він є заводським.

0:00
/1:18

Джерело: https://t.me/pidrozdilshadowoficial/437

З подібним комплексом на Авдіївському напрямку, був помічений ворожий танк. Бійці 47-ї ОМБр, не вагаючись, уразили його дроном і "новітній" РЕБ взагалі не допоміг. Екіпаж танку одразу виліз з бойової машини та втік.

0:00
/0:48

Джерело: https://t.me/strikedronescompany/162

Окупанти знайшли та викопали українську БМПТ "Азовець"

Пропагандисти опублікували відео з відкопаною, на тимчасово окупованій території, українською БМПТ "Азовець". Скоріш за все її закопали, щоб бойова машина не дісталась ворогу. Перед цим з неї зняли все озброєння, двигун і в цілому розукомплектували.

БМПТ "Азовець" була розроблена і виготовлена у 2015 році на базі танка Т-64Б силами інженерів "Азову". Проте, подальшого розвитку машина не отримала і про неї забули. Щодо конструкції, то вся машина побудована навколо концепції безпеки екіпажу. Потужне бронювання та динамічний захист "Ніж" мали захищати дану БМПТ як від звичайних фугасних снарядів, так і від підкаліберних. Хороший захист також зумовлений тим, що машину планували використовувати у міських боях. В якості озброєння встановлені дві незалежні башти з можливою інтеграцією крупнокаліберних кулеметів, гармат для мортирної стрільби, ПТРК «Стугна» та гармат 23-мм ГШ-23. Кожною баштою мав керувати окремий оператор. Вочевидь, бійці довели машину до остаточної версії з усім озброєнням. Що цікаво, на цій машині повінстю відмовились від триплексів, замінивши усю оптику на камери.

Испытания новой БМПТ «Азовец» были приостановлены из-за некачественных  оптико-электронных устройств — Военный информатор
Полтора миллиона за домофоны: некачественная оптика остановила испытания  танка "Азовец" - | Диалог.UA

Важка доля Су-34: удари по Морозовську, нова партія бомбардувальників та ОДАБ-500ОФ з модулем УМПК

Уночі 5 квітня українські дрони-камікадзе, у кількості близько 40 одиниць, атакували аеродром Морозовськ, який є місцем базування 559-го гвардійського бомбардувального авіаційного полку. Літаки цього обʼєднання активно застосовуються для нанесення ударів по позиціях ЗСУ за допомогою авіабомб з модулями УМПК.

За інформацією OSINT-аналітика MT Anderson, 4 квітня на аеродромі Морозовськ перебувало 29 літаків: 26 од. Су-34 та 3 од. Су-30/35. В українських та західних ЗМІ говорили, про щонайменше 6 знищених літаків і 10 пошкоджених, але дійсних фактів підтвердження досі немає. Також, на оновлених знімках важко знайти будь-які сліди влучань дронів.

Натомість Сергій Притула дав натяк щодо цього інциденту у своєму Twitter та подякував усім, хто долучився до збору "Можем повторить". Поки важко говорити про результати атаки, але чітко можна сказати, що ворожі Су-34 є топ-ціллю для ЗСУ. Головна причина – КАБи. Від початку 2024 року росіяни скинули близько 3500 авіабомб на українські позиції. І арсенал таких бомб з модулями УМПК постійно розширюється, а саме було зафіксовано застосування модернізованих бомб типу ОДАБ-500ОФ.

0:00
/0:44

На опублікованому відео увагу привертає саме бомба ОДАБ-500 (об'ємно-детонуюча бомба). Раніше з'являлися фото застосування даної авіабомби в Україні, але без модуля УМПК. Не так давно в мережі почали ширитись новини про активне застосування уже модернізованих бомб. Попередньо, 28 березня ворог використав їх для атаки в Сумській області. На останньому фото продемонстровано ОДАБ-500 з УМПК та модернізованим "хвостом" – 2 збільшених стабілізатори.

Разом з тим, ПКС РФ отримали першу партію з двох бомбардувальників Су-34 в цьому році. Літаки були вироблені на Новосибірському авіаційному заводі концерну ОАК. Попередньо планується розширення штату робітників заводу шляхом долучення 1000 нових спеціалістів. У зв'язку з цими подіями, а також завдяки оновленню підприємства, очікується поступове збільшення виробничих можливостей.

Ворог продовжує розширювати свій авіапарк і арсенал озброєння. Ефективно протидіяти авіабомбам дуже важко, тому найбільш релевантним рішенням є знищення літаків на землі.

Залітають в далекий тил: удар по заводу БпЛА "Shahed" та НПЗ в Татарстані

Ранок вівторка в Татарстані почався з прильоту по гуртожитках робітників заводу, на якому виробляють дрони-камікадзе типу "Герань" (Російська версія БпЛА Shahed). Будівлі були атаковані двома дронами невідомого типу, які зовні нагадували літаки.

0:00
/0:09
0:00
/0:09

Під час діставання уламків дрона з будівлі вдалося чітко розгледіти деякі його елементи. Зовні він схожий на БпЛА E-300 Enterprise виробництва компанії AeroDrone. В інтерв'ю виданню "Економічна Правда", співвласник компанії Дмитро Шимків заявив:

"Літак E-300 Enterprise є платформою, на яку можна встановлювати різне обладнання, у тому числі таке, яке раніше ніхто і не думав ставити на БпЛА. У нас є один проєкт на стадії випробування. Він може стати доповненням для авіації сухопутних військ..."
 

У тому ж Татарстані, в місті Нижньокамськ, 2 квітня, було уражено російську НПЗ.  Нафтопереробний комплекс належить компанії «ТАНЕКО». Відстань до неї від кордону з Україною – 1100 км.

В США представили власний морський дрон-камікадзе

Штурмовий дрон MUSKIE M18 від MARTAC

Компанія Maritime Tactical Systems представила власний ударний морський безпілотник під назвою Muskie M18. Даний дрон є прямим аналогом українських безпілотників і призначений для ураження ворожих надводних цілей.

Морський дрон Muskie M18, квітень 2024. Фото: Maritime Tactical Systems

Довжина дрона – 5,5 метрів. Розробники заявили, що він може розвивати максимальну швидкість у 90 км/год, а маса корисного навантаження сягає 450 кг. Зовні можемо побачити оптичну станцію та декілька антен, зокрема антену термінала супутникового інтернету Starlink. Очевидно, що досвід українських безпілотників використовувався під час створення М18.

Ударний дрон MUSKIE M18

Генеральний директор компанії MARTAC, Брюс Хенсон заявив, що М18 був розроблений за 3 місяці і вже готовий до серійного виробництва та продажу.

Міноборони реформує систему закупівель

Набув чинності закон «Про оборонні закупівлі» – АрміяInform

«‎Головні закупівельні принципи Міноборони: прозорість, посилення контролю та сприятливі умови для конкуренції»‎, – заявив заступник Міністра оборони України Дмитро Кліменков під час Форуму військових закупівель. Відтепер Міноборони буде лише встановлювати "правила", а завдання по закупівлі будуть виконувати "Державний оператор тилу" та "Агенція оборонних закупівель". Надалі будуть сформовані наглядові ради в цих органах, а у військових частинах планують запровадити посаду закупівельника:

«До цього часу у військових частинах не було спеціально навчених людей, які б професійно займалися саме закупівлями. Тепер ми плануємо усунути цю прогалину. Для цього ми побудували ефективну співпрацю зі Збройними Силами України, зокрема з Генштабом та Силами логістики ЗСУ», – зазначив Дмитро Кліменков.

Усе це робиться для досягнення якісної децентралізації закупівель, яка відкриє шлях впровадження прозорих та ефективних процедур закупівель у військових частинах з року в рік.


Обговорення