Deep State Digest: 24 березня

Deep State Digest: 24 березня

Вітаємо, спільното DeepState!
В кінці кожного тижня варто підбивати підсумки по зробленій роботі та подіям, що сталися у нашому житті. Пропонуємо вам розділити з нами декілька хвилин вільного часу та ознайомитися із найцікавішими новинами останніх семи днів. Цього разу говоритимемо про невдалу "виставу" від окупантів в ПМР, ракетну атаку на військові об'єкти та кораблі у Криму та успішне застосування українського FPV-дрона з автоматичним наведенням. Приємного читання!

Зміст:
- Масована ракетна атака на військову інфраструктуру в Криму
- Українські військові застосовують FPV-дрони з автоматичним наведенням
- Черговий удар по Куйбишевському НПЗ українськими дронами
- Бойовики самопроголошеної ПМР могли інсценувати ураження власного вертольота
- Бельгія оголосила про новий великий пакет військової допомоги для України
- Франція відновлює виробництво ядерних боєголовок
- Українські пілоти продовжують навчання на винищувачах F-16 в Данії
- ВМС Франції перехопили в Червоному морі безпілотник та балістичні ракети
- Росіяни показали завод з виготовлення авіабомб для Су-34 та Ту-22М3

Масована ракетна атака на військову інфраструктуру в Криму

0:00
/0:11

Ввечері 23 березня, Повітряні та Військово-морські сили України завдали масштабного удару по військовим об'єктам на території тимчасово окупованого Криму. Для реалізації атаки були застосовані крилаті ракети SCALP-EG та, ймовірно, модернізований варіант ракети Р-360 комплексу "Нептун".

0:00
/0:34

В результаті нічних атак, за попередніми даними, вдалося вразити будівлю "Інформаційно-обчислювального центру Чорноморського флоту РФ", 2 ВДК проекту 775 "Азов" та "Ямал" й інші військові об'єкти.

Інформаційно-обчислювальний центр Чорноморського флоту РФ, Севастополь

Зранку 24 березня з'явилися фото з підтвердженням ураження будівлі даного центру. Підвечір з'явилися і перші супутникові знімки, на яких чітко видно влучання.

Джерело: Схеми

Точної інформації щодо уражених ВДК поки немає.

Для завдання ударів, найімовірніше, застосували крилаті ракети повітряного базування SCALP-EG та ракети комплексу "Нептун", оскільки Командувач ПС ЗСУ відмітив роботу як льотчиків, так і моряків.

Українські військові застосовують FPV-дрони з автоматичним наведенням

FPV-дрон з автоматичним наведенням - YouTube

В мережі з'явилося відео з успішним застосуванням вітчизняного FPV-дрона з автоматичною системою наведення та ураження цілі. Відео опублікував волонтер і громадський діяч Сергій Стерненко. Виходячи з відео, його застосовували бійці 60-ї та 63-ї бригад.

0:00
/0:48

На відео чітко видно, що дрон захоплює ціль і продовжує рух до неї попри роботу ворожих засобів РЕБ, після чого вражає ворожий танк. За словами Стерненка, технологія потребує допрацювання та масштабування. Подібні дрони вже роблять і у РФ, але поки масового застосування подібних виробів немає. Дана технологія розширить можливості сучасних безпілотників, збільшивши їх живучість та стійкість до РЕБ.

Черговий удар по Куйбишевському НПЗ українськими дронами

0:00
/0:33

23 березня українські дрони-камікадзе типу "Лютий" вразили НПЗ в російському місті Куйбишевськ. Удар прийшовся прямо по установці атмосферно-вакуумної переробки нафти, від якої фактично залежить вся робота даного заводу. Ціна даної установки сягає декількох десятків мільйонів доларів, а їх відновлення або будівництво, якщо це можливо, займе у ворога багато часу. Для завдання ударів, українські військові використовували ударні БпЛА типу «Лютий», розробка та випробування яких були анонсовані ще рік тому. Безпілотник може літати на відстань у 1000 км і несе до 75 кг бойової частини.

Бойовики самопроголошеної ПМР могли інсценувати ураження власного вертольота

0:00
/0:12

17 березня на території аеродрому в Придністров'ї пролунав вибух. На відео, яке з'явилося пізніше, зафіксовано вибух вертольота Мі-8. На початку чітко видно невідомий дрон, який підлітає до машини, після чого слідує детонація і вогонь.

0:00
/0:06

Насправді даний підрив може бути інсценуванням для звинувачення українських військових в атаці. При детальному розборі відео, можна побачити як дрон зникає. Цікавим є сам вибух. Складається враження, що всередині вибухнув балон з газом або горюча суміш, через об'ємне полум'я. До того ж полум'я перейшло на різні частини вертольота, а на землі помітні плями пального, яке горіло. Навряд чи у цьому вертольоті було пальне, після років простою на аеродромі.

0:00
/0:14

На озброєні так званої ПМР знаходилось 4 од. Мі-2, 5 од. Мі-8 та 6 од. Мі-24. Жодне з суден не експлуатується.

Бельгія оголосила про новий великий пакет військової допомоги для України

Файл:Iveco LMV Lynx photo002.jpg — Вікіпедія

У вівторок 18 березня, стало відомо, що Бельгія виділить 412 млн євро на новий пакет військової допомоги для України. Він включатиме снаряди та бронетехніку. Shephard News повідомляє, що планується доставити в Україну 300 ББМ Iveco Lynx. Також, разом з Нідерландами, Бельгія передасть третій тральщик типу Alkmaar.

Україна отримає два мінні тральщики

Франція відновлює виробництво ядерних боєголовок

Межконтинентальная баллистическая ракета M51 | Ракетная техника

Франція розгортає нову програму з виробництва ядерних боєголовок нового покоління, для чого відновлює виробництво тритію. Про це повідомляють французькі ЗМІ з посиланням на міністра оборони країни. Виробництво тритію розгорнуть на базі атомної електростанції в Сіво та державної науково-дослідної установи. Причина таких дій– намагання Франції посилити свої позиції у світі та ядерне стримування, через напружену ситуацію у світі. Всього на даний момент у розпорядженні Франції є приблизно 290 ядерних боєголовок, що стоять на МБР М51 та ракетах ASMP-A. Кількість ядерних БЧ було збільшено до 350 од.

Українські пілоти продовжують навчання на винищувачах F-16 в Данії

Декілька днів тому, туди прибула група спеціалістів та 2 винищувачі з Бельгії прибули до Данії для навчання українських пілотів. На зустріч з пілотами та техніками прибув міністр оборони Бельгії Людивін Дедондер:

Як міністр я пишаюся тим, що наші ВПС Бельгії можуть брати участь у цій важливій навчальній програмі для українських пілотів F-16, їх технічного та наземного персоналу. Для експлуатації винищувачів F-16 технічна частина так само важлива, як і політ. Саме тому Міністерство оборони Бельгії наполегливо працює з нашими партнерами з оборонної промисловості, щоб не лише навчати українських технічних спеціалістів, але й надавати вкрай необхідну технічну підтримку для авіапарку. Ці спільні зусилля з нашими партнерами з міжнародної коаліції F-16 призводять до комбінованого та успішного підходу до створення сучасних українських військово-повітряних сил, здатних захистити своє населення та територію в середньостроковій та
довгостроковій перспективі...

Також стало відомо, що українські пілоти завершили 1 етап навчання в Британії, після чого продовжать тренування в Франції:

«10 пілотів пройшли базову льотну, наземну та мовну підготовку у Великій Британії та одного дня стануть першою лінією оборони у захисті неба України від путінських сил», — йдеться в заяві на сайті Уряду Великобританії

ВМС Франції перехопили в Червоному морі безпілотник та балістичні ракети

Цього тижня ВМС Франції збили декілька хуситських ракет та безпілотник у Червоному морі, де вони охороняють вантажні судна. 20 березня, французький вертоліт AS565 Panther збив хуситський БпЛА. Подібні ситуації з перехопленням БпЛА за допомогою вертольотів, ВМС Франції відпрацьовували і раніше під час навчань. Про це повідомляє NAVALNEWS.

Вже наступного дня, фрегат "Alsace" за допомогою зенітних ракет Aster-30 перехопив 3 ворожі балістичні ракети, що було випущено з території Ємену. Цей випадок підтверджує спроможність ракети типу "Aster" збивати балістичні цілі.

0:00
/0:24

Росіяни показали завод з виготовлення авіабомб для Су-34 та Ту-22М3

Міністр оборони РФ Шойгу відвідав виробництво «Завод имени Я. М. Свердлова», де серійно виробляють авіабомби ФАБ-500, ФАБ-3000-М54 та ФАБ-1500, 125-мм танкові снаряди та нові артилерійські 122-мм ОФ56.

Раніше у мережі з'являлися фото з даного заводу, у квітні 2023 року, коли широкій публіці продемонстрували нові авіабомби ФАБ-9000. Цього ж разу, увагу привернули ФАБ-3000. Одразу виникло питання: чи може РФ інтегрувати дану авіабомбу на Су-34 з модулем УМПК?

ФАБ-3000 це авіабомба вагою у 3 тонни (1,4 т вибухової речовини). Дані бомби використовували під час бомбардування Азовсталі навесні 2022 року. Для виконання ударів використовувалися Ту-22М3, які за сирійським досвідом проводили килимові бомбардування, оскільки загрози збоку української авіації чи системи ППО вже не було.

Нині, головним "робочим бомбардувальником" ПКС РФ на фронті, залишається Су-34. Цей літак активно використовується для скидання ФАБ-250/500 з модулями УМПК, і інтенсивність таких ударів дуже висока. Застосування таких коригованих бомб стало одним з "головних болів" ЗСУ. Встановлення ФАБ-3000 на Су-34, з ймовірністю 99%, не можливе. Якщо найважча бомба, яку ніс цей літак, ФАБ-1500, встановлюється у кількості 3 штук максимум, то з підвішування ФАБ-3000 виникає багато проблем:

  1. Конструкція точок підвісок та потреба у модернізації вузлів
  2. Ресурс планера, точок та усього літака під час використання таких бомб буде зменшуватися та погіршуватися
  3. Інтеграція модуля УМПК буде складною, а точність навряд чи збільшиться
  4. Застосування передбачатиме скидання ФАБ-3000 з великої висоти, але при цьому відстань від ЛБЗ значно скоротиться

Виробництво ФАБ-3000 або ФАБ-9000, ймовірно, є лише спробою створити картинку чогось дійсно загрозливого.


Обговорення