Deep State Digest: 31 березня

Deep State Digest: 31 березня

Вітаємо вас, спільното DeepState!
Прийшов час згадати та розглянути головні новини тижня. Цього разу говоритимемо про російські наземні безпілотники, ураження ворожої новітньої САУ "Флокс" та розвиток українського ОПК. Приємного читання!

Зміст:
- Українські військові уразили російську новітню САУ 2С40 "Флокс"
- Рівненські волонтери розгорнули виробництво макетів зброї
- Поблизу Севастополя в море впав збитий винищувач Су-27
- ЗСУ знищили станцію РПН та самохідну вогневу установку російських ЗРК "Бук"
- Росіяни застосовують наземні безпілотники для штурмів позицій
- Розвиток українських підприємств ОПК. Артилерія і броня
- Розкриті деталі операцій ГУР МО в Судані

Українські військові уразили російську новітню САУ 2С40 "Флокс"

Російська 120-мм самохідна артилерійська установка «Флокс» на базі бронеавтомобіля «Урал-4320». Росія. Фото: ЗМІ РФ

Бійці 93-ї ОМБр "Холодний Яр" знищили новітню російську 120-мм САУ 2С40 "Флокс" на Донеччині. Відео було опубліковане на каналі Сергія Стерненко. Знищили "Флокс" за допомогою FPV-дрона поблизу Бахмута.

0:00
/1:02

САУ 2С40 «Флокс»– це російська 120-мм артилерійська установка, з гармати якої можна стріляти як мінами, так і снарядами. Артилерійська установка вийшла доволі універсальною, оскільки може використовувати широку номенклатуру артилерійських боєприпасів російського або західного виробництва, в тому числі активнореактивні. В якості шасі використовується Урал-4320 6×6. Дальність стрільби становить 8-10 км, що важко назвати хорошими показниками, враховуючи реалії війни, де на глибині 10 км від ЛБЗ знаходиться зона ураження різними FPV-дронами. Недолугість такої системи продемонстрована на цьому відео.

Рівненські волонтери розгорнули виробництво макетів зброї

Волонтери з Рівного налагодили виробництво макетів

У Рівному волонтери організації Apate виробляють макети озброєння для ЗСУ. Серед їх продукції є міномети, РЛС та антени.

Наймасовішим виробом є міномети, які використовують на усіх ділянках фронту. Головне призначення таких муляжів- введення ворога в оману та витрачання його засобів ураження на не справжні цілі. В асортименті є макети 120-мм мінометів, антен Starlink, РЛС Sentinel та інші. Серед іншого був помічений макет рідкісного автоматичного міномета 2Б9 "Василёк".

Поблизу Севастополя в море впав збитий винищувач Су-27

Біля Севастополя впав російський Су-27

28 березня російський винищувач впав у море поблизу тимчасово окупованого Севастополя. Ним виявився Су-27 ПКС РФ, який скоріш за все був підбитий російським засобом ППО (Панцир-С1 або С-400). На жаль, пілот літака встиг катапультуватися і залишився живим.

0:00
/0:29

Причиною частого "френдліфаєру", тобто взаємного вогню, є низький рівень комунікації в армії РФ на всіх рівнях, про що говорять самі ж вороги.

ЗСУ знищили станцію РПН та самохідну вогневу установку російських ЗРК "Бук"

росіяни використовують радіолокатори ЗРК «Бук» для протидії українській  артилерії – АрміяInform

Протягом цього тижня було уражено СВУ 9А310(?) ЗРК "Бук" та радіолокаційну станцію підсвічування та наведення (РПН). Пускову установку знищили за допомогою РСЗВ М142 HIMARS, який наніс високоточний удар по СВУ в Запорізькій області.

0:00
/0:25

Щодо РПН, то її знищили українські військові за допмогою дрона-камікадзе. РЛС підсвічування цілей 9С36М зі складу комплекса 9K317М "Бук-М3" виявили за допомогою розвідувального БпЛА, після чого знищили РПН.

0:00
/0:34

Дана РПН призначена для підсвічування цілей і наведення ракет 9М317М у варіанті з напівактивною радіолокаційною ГСН. Для ефективної роботи антена змонтована на підйомній щоглі висотою 21 метр.

Росіяни застосовують наземні безпілотники для штурмів позицій

Бійці 47-ї ОМБр опублікували відео з ураженням двох російських безпілотних платформ за допомогою FPV-дронів на Авдіївському напрямку. Два наземні гусеничні безпілотники з АГС-17 були помічені на одній з ділянок фронту на ЛБЗ.

0:00
/1:18

Російські блогери публікують фото цих безпілотників. Подібні безпілотники (щонайменше 5 штук) з кулеметами та автоматичними гранатометами АГС-17 виробляють за підтримки тамтешніх "волонтерів". Вони використовуються для атак на позиції, і росіяни прагнуть розширювати цю сферу. Однак, як ми бачимо, стандартний дрон здатен знищити таку платформу так само, як і звичайну бронетехніку.

Які ж перспективи у подібних виробів? У нас подібні платформи використовують для підвезення БК, мінування та інших задач. Бронювання цих машин важко назвати хорошим, скоріш за все воно протиуламкове. Ключове питання – зв'язок і керування. Наземні платформи вразливі до РЕБ, як і повітряні дрони, а також вразиливі перед різними БПЛА-камкадзе, як і звичайна бронетехніка. Також у подібних виробів відносно низька маневреність, обмеження у прохідності і ціна. Такий безпілотник точно потребує власних систем для захисту від загроз з повітря. Цікаво, що існує заводський безпілотник типу "Уран-9", який досі не був помічений на полі бої.

Розвиток українських підприємств ОПК. Артилерія і броня

Робітник збирає мінометні міни на заводі в Україні. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)Джерело.

AP News опублікували статтю про роботу українських підприємств, серед яких є завод мін та "Українська Бронетехніка". На 2024 рік, урядом передбачено інвестування в вітчизняні розробки та закупівлі близько 1,4 млрд доларів. Це у 20 разів більше ніж до повномасштабного вторгнення. Разом з тим, є ще один позитивний результат– велика частина озброєння купується у приватних компаній.

Особливу увагу привернули два українські підприємства. Перше - це завод з виготовлення мінометних мін, що запрацював після 24 лютого. Засновником виробництва є 64-річний Анатолій Кузьмін, який до повномасштабного вторгнення мав фабрику в Мелітополі. Роботу над снарядами він вів ще з 2014 року, але лише зараз зміг реалізувати задуми у повну міру.

Щомісяця підприємство виготовляє близько 20 тисяч корпусів для мін. Ціль– вийти на темп виробництва у 100 тисяч корпусів на місяць. Після виготовлення, снаряд відправляють в Румунію та Болгарію, де відбувається їх спорядження вибуховою речовиною. Планується зробити закритий цикл виробництва в Україні.

Робітник зберігає мінометні міни на заводі в Україні, в середу, 31 січня 2024 року. (AP Photo/Evgeniy Maloletka). Джерело

Продовжує роботу і найбільша приватна компанія українського ОПК– "Українська Бронетехніка". Бронемашини та шасі для техніки виробництва цієї компанії ви точно бачили. Працює УБ вже 23 роки і за цей час передала чимало бронетехніки і зробила великий вклад в вітчизняний ОПК.

Робітники зварюють армовану сталь для артилерійських машин на заводі в Україні. (AP Photo/Evgeniy Maloletka). Джерело.
Робітники переміщують краном капот броньованої артилерійської установки на заводі в Україні. (AP Photo/Evgeniy Maloletka). Джерело

На фото зафіксовано процес виробництва кабін-бронекапсул для бойових броньованих машин, в тому числі САУ "Богдана". Можемо прослідкувати кожен крок від зварювання корпусу і встановлення на шасі. В тому числі є нові машини на шасі Tatra Phoenix з кабінами від УБ для САУ "Богдана". Паралельно з випуском нової техніки проходить ремонт і тієї, що використовується у боях, як от СБА "Новатори" або "Варта"

Бронемашини працюють на заводі в Україні. Джерело

Розкриті деталі операцій ГУР МО в Судані

У інтерв'ю французькому телеканалу TF1 бійці ГУР МО розповіли про деталі своїх операцій в Судані. Як зазначили військові, тут вони ведуть боротьбу з місцевими бойовиками та найманцями ПВК "Вагнер", які використовують Судан власне як важливий логістичний вузол в Африці. На початку завдання спецпризначенців ГУР були простими і полягали у розвідці, стеженні за ворогом та моніторингу шляхів переміщення. Після цього проводилися диверсії, цілями яких були колони найманців, які перевозили боєприпаси, паливо та провіант. Оскільки фактична лінія розмежування проходила по річці Ніл, нашим спецпризначенцям приходилося перепливати цю перешкоду на гумових човна і таким чином проводити бойові виходи на ворожу територію. Після перепливання вони закладали вибухові пристрої на дорогах, якими рухалися бійці ПВК "Вагнер". До операцій долучали місцевих жителів з якими проводили рекрутинг.


Обговорення