Кандидати в прем'єр-міністра Великої Британії: хто вони та чим "дихають"

Більшість наших співвітчизників з глибокою стурбованістю сприйняли звістку про відставку національного улюбленця Бориса Джонсона. Тому розглянемо хто може стати його наступником: ...

Кандидати в прем'єр-міністра Великої Британії: хто вони та чим "дихають"

😰Більшість наших співвітчизників з глибокою стурбованістю сприйняли звістку про відставку національного улюбленця Бориса Джонсона

❤️‍🩹Не хочеться псувати настрій ще більше, але так функціонують демократичні системи, де до політичних опонентів дослухаються, а не труять "парфумами" типу «Новічок» чи стріляють в спину в центрі москви. Це і робить різницю. Тож Британія важлива для європейської цивілізації далеко не тільки Борисом Джонсоном (якого ми всі дуже любимо).

💼Тим не менш, максимум за два місяці, Консервативна партія (далі - торі) має обрати наступного лідера, який автоматично посяде крісло прем’єр -міністра, позаяк саме торі обіймають більшість (358 із 650) місць в британському парламенті.

🤝Давайте познайомимося ближче з кандидатами.

🔝Ріші Сунак – абсолютний фаворит прем’єрських «перегонів». Шанси на перемогу Ріші становлять 43%. Йому 42 роки, він народився в Саутгемптоні, хоча ви певно вже відчули, що його предки приїхали в Британію з Пенджабу (провінція в Британській Індії). Ріші Сунак обіймав посаду секретаря казначейства в уряді Джонсона, а до того працював банкіром в Goldman&Sachs та в різних хедж-фондах. Під час пандемії Ріші займав позицію, що потрібно нарощувати видатки бюджету на підтримку малого та середнього бізнесу, але в такій ситуації не обійтися без підняття податків, про що він вже встиг натякнути, відкривши свою кампанію із закликом до торі «не вірити казочкам, буцім можна підвищити витрати бюджету і не піднімати податки». Навряд така позиція прем’єра сподобається простим британцям, хоча він і пообіцяв їм «чесність, серйозність та рішучість».

👩Пенні Мордонт – найближчий опонент Ріші Сунака, із шансами на перемогу в 15%. Асистентка ілюзіоніста, учасниця змагань по стрибкам у воду в шоу Splash!, а також резервіст ВМС Її Величності у званні молодшого лейтенанта - Пенні живе повним життям в свої 49 років, і не зважаючи на те, що не отримала жодної посади в першому уряді Джонсона, в другому змогла отримати посаду молодшого секретаря по торгівельній політиці. Вона досить відома серед виборців торі, і популярна серед британських жінок за свій яскравий темперамент і круту вдачу. Непристойний анекдот, який вона розказала в Палаті Громад, спробуйте загуглити самі😉

👱‍♀️Ліз Трасс – ще один претендент на посаду прем’єра із шансами на перемогу в 12%. Без сумніву вона добре відома українцям, адже Ліз займала посаду секретаря зовнішніх справ. Саме Ліз Трасс відзначилася відомою обмовкою про «невизнання суверенітету росії над воронезькою та ростовською областями». Також її позиція щодо росії є абсолютно безкомпромісною та передбачає повну підтримку України озброєнням, в тому числі важким. Щодо санкцій проти росії, Ліз Трасс чітко дала зрозуміти, що вважає, що «доступ до світової економіки має залежати від виконання правил світової спільноти». No chance, putin.

👨‍🎓Том Тугендат – 49 років, католик, теолог за освітою, має звання підполковника, має подвійне британо-французьке громадянство (жінка – французька суддя). Його тесть – П’єр Морель працює в ОБСЄ і перебуває майже постійно на території України. Як лідера Консервативної партії його турбуватиме зростання впливу Китаю, та зростання сепаратистських настроїв в Шотландії. Шанси на перемогу оцінюються в 9%.

👨‍👩‍👧‍👧Решта кандидатів мають шанси на перемогу в 5% та менше, тому перелічимо їх поіменно. Джеремі Гант, Сейжид Джавід (батько – пакистанець, водій автобуса), Надхім Захаві (народився в Багдаді, Ірак), Суелла Браверман (донька мігрантів з Кенії та Маврикію, генеральний прокурор) та інші (ще 16 кандидатів) але вже із зовсім мізерними шансами на перемогу.

🤔Що їх всіх об’єднує, окрім того, що всі вони торі? Вони всі підтримують Брекзіт, всі серйозно ставляться до загрози зростання Китаю. І звісно ж, всі підтримуватимуть Україну та її уряд в нашій праведній боротьбі за незалежність та відновлення територіальної цілісності.


Обговорення