Що таке "Інформаційний фронт" та чому він важливий?

Що таке "Інформаційний фронт" та чому він важливий?

Йде 118-й день повномасштабного вторгнення Московії на територію України. Майже 4 місяці спротиву, сліз, поту та крові. Ми досі спостерігаємо запеклі бої на Сході та Півдні, і лиш нещодавно зуміли оговтатись від нападу з півночі. Однак варто зауважити, що боротьба триває не лише на полі бою, а й в режимі "онлайн".

Команда DeepStateUA неодноразово наголошувала на важливості критично ставитись до будь-якої інформації, яку ви "споживаєте" в Інтернеті, тепер це питання набуває зовсім інших масштабів.

Вочевидь, варто тим чи іншим чином підмітити поняття "інформаційний фронт".

Інформаційний фронт (або ж інформаційна війна) - це своєрідне маніпулювання інформацією з метою ввести в оману противника або змусити його працювати проти себе. На хлопський розум - способи дезінформувати, деморалізувати та змусити підірвати довіру до того чи іншого джерела/нав'язати власне.

😉До речі, в момент написання цього посту ми теж цим займаємось, однак з метою направити "бійців" інформаційного фронту в правильне русло.

Мабуть вже всі здогадались, що причиною цьому посту слугують фейки в нашому з вами інфопросторі.

Починаючи з 24 лютого та перлів аля "збиті 4 гелікоптери за допомогою українського ПВО💪" (насправді кадрами з комп'ютерної гри Arma 3), закінчуючи заявами про відбитий Давидів Брід(які до речі були зроблені московськими ЗМІ, а після - притягнуті за вуха нашими) та вчорашнім відео ніби-то підбитої бурової установки.

На каналі ми неодноразово розвінчували фейки в нашому інформаційному полі, (і продовжимо це робити за необхідності), однак настав час пояснити суспільству для чого це потрібно.

Щодо самої бурової вишки - на відео знято момент гасіння пожежі на буровій установці в Червоному морі, датований 2004 роком (а на YouTube було опубліковано більше 8 років тому). З якою метою це було опубліковано - залишається лиш гадати (або ж задуматись - "Чи на те джерело інформації я підписаний?")

"Всі ми люди, всі ми помиляємось" (в тому числі і DeepStateUA - приносимо вибачення за кадри з винищувачем поблизу Оріхова), однак багато хто або не бажає вчитись на помилках та ретельніше переглядати матеріал для публікації, або цілеспрямовано підриває інформаційний фронт. Всі були свідками вчорашнього хайпу з "Білорусь готується до війни! Всі евакуйовуйтесь, нам п*зда як полякам в 39-ому!", всі ми бачили заяви про впадання в кому Верховного Хуйла - постає лиш одне запитання "Для чого?".

Коментар радника міністра внутрішніх справ Віктора Андрусіва щодо "коми" Путіна

Окремої уваги заслуговує московська немічна ботоферма. Нещодавно багато кому в приватні повідомлення приходили однотипні повідомлення з двома шаблонами на кшталт "моєму чоловіку (до речі, траплялись і автори повідомлення з чоловічої аватаркою 😂) відірвало *оберіть ваш варіант: руку/ногу/причандали*, всі померли, не йдіть воювати".

Всі свідомі громадяни вочевидь зрозуміли, що це - звичайна московська розсилка, розрахована на емоційно вразливих осіб, проте і до нас звертались люди з запитанням "А що це таке???".

Водночас часто в коментарях зустрічаються боти "ДіяДопомогаБот", "ПриватБанкДопомога" і тому подібні, які намагаються заробити на війні та довірливості людей, але це вже зовсім друга історія (Закликаємо ігнорувати подібного роду повідомлення та скаржитись на них).

Багато ЗМІ та телеграм-каналів в погоні за першістю забувають про те, що інформаційна війна - це не лише першим опублікувати "перемогу" або "зраду". Це дуже крихка "операція", яка підпорядковується правилу "доміно". Не будемо вдаватись в імена, всі самі прекрасно розуміють про які канали йде мова, і мало хто знає хто за ними стоїть, висновок один - ставтесь до них більш критично та не сліпо вірте в написане, структуруйте і аналізуйте інформацію та порівнюйте її зі зведеннями Генштабу/офіційними коментарями влади.

Всі вищеописані дестабілізуючі чинники несуть в собі певну загрозу нашому інформаційному фронту, будь-яка гучна заява на велику аудиторію може викликати різні емоції та спонукати людей до неправильних висновків або вчинків, і це явно не допоможе нашим захисникам на фронті та частково деморалізує, ще й зіграє на руку московським пропагандонам, які вже висміюють вищезгадане відео з вишкою в своїх помийних мережах.

Метою цього посту вкотре є заклик українського інфопростору серйозніше ставитись до публікацій в Інтернеті та не працювати на ворога. Перед тим, як щось прокоментувати/опублікувати - РЕТЕЛЬНО перевірте джерело, запевніться в його правдивості та кілька разів подумайте яким чином це сприйме суспільство та що ви хочете цією публікацією донести.

Як вже було зазначено вище, інформаційна війна - це не просто, і вона включає в себе дуже багато різних етапів, методів та нюансів, які можна описувати не одну годину. Пропаганда, ІПСО, ботоферми, фейки - велика багатомільйонна інформаційна машина, на яку Московія виділяє чимало коштів. Все це в тій чи іншій мірі може змусити вас бути введеним в оману, ми ж в свою чергу сподіваємось на вашу обачність та критичність.

На щастя, це працює в дві сторони - тупа русня також постить фейки та дезінформацію, однак кацапам все одно на достовірність інформації та вони їдять те, що їм підкинула їх пропаганда, тому "радості" в цьому плані мало, як і сенсу займатись їх "просвітництвом". Про це - колись розповімо детальніше.

Наша країна має бути сильною та стійкою, як у військовому, так і інформаційному плані. Вірте в ЗСУ, разом, день за днем йдемо до перемоги.


Обговорення