Співпраця московії та Ірану в космосі
🛰У московії є серія супутників Канопус-V, всі вони (6 штук) належать так званому "Союзному гасударству з біломосковією". Із цих 6, одразу 4 було запущено в 2018 році. Який їх реальний стан з незалежних джерел невідомо, можливо працюють (Недооцінювати ворога не варто), а можливо вже як космічне сміття гуляють на орбіті.
🔎Після цих запусків у 2018, Іран ними зацікавився. Йому в першу чергу це треба, щоб моніторити свого головного ворога — 🇮🇱Ізраїль, а також багато інших цілей на Близькому сході, яких Ірану вистачає. Чотири роки тривали перемовини і все якось не доходили до практичного результату.
🧐Аж раптом, 15 липня звільняють "батутчика" Рогозіна, на його місце ставлять іншу особу. А 19 липня хуйло робить перший міжнародний візит після 24 лютого — у Тегеран. Цікавим тут є те, що про цей візит також згадувалось на офіційній сторінці «Роскосмосу», хоч і без подробиць. Зазвичай там лише новини пов'язані з космосом. Вже 3 серпня новий очільник «Роскосмосу» зустрічається з послом Ірану і вони доходять згоди (Принаймні вперше заявляють у ЗМІ) про запуск побудованого московією супутника «Хаям» (названо на честь Омара Хаяма) із цієї серії Канопус-V.
🗞Анонімні джерела «The Washington Post» кажуть, що московія домовилась з Іраном "декілька місяців" користуватись цим супутником для власних потреб у війні з Україною. На запит вищезгаданого ЗМІ посольство московії у Вашингтоні відмовилось давати коментар.
🇮🇷Іран сказав, що спутник належить їм, тож всі рішення пов'язані з керуванням та експлуатацією будуть виконувати їх фахівці. А повідомлення, що з'явились в "деяких ЗМІ" про використання супутника для військових цілей "інших країн", не відповідають дійсності.
🔭Іран вже раніше запускав свої супутники власними силами, останній в 2020 році. Його в Пентагоні тоді прокоментували як "веб-камера, що вміє крутитись в космосі і навряд вміє передавати інформацію". Замовлений у московитів супутник має роздільну здатність 1,2 метра на піксель, для прикладу доступні всім знімки на гугл мапах це 0,5 метрів. Роздільна здатність комерційних супутників компанії Maxar, з яких ми декілька разів роздивлялись Зміїний це 50-30 сантиметрів.
👁А тепер, що це змінює глобально? У московії +1 око в космосі. Декілька десятків очей у них було і раніше, як з цієї серії так і з інших. Технологічно тут нічого нового проривного, ті ж 1,2 метра. Можна припустити, що цей супутник дійсно не буде використовуватись московією (адже у них є такі самі) і це була лише одна з послуг для Ірану, в обмін на яку останній за повідомленням в ЗМІ передав БПЛА московитам та можливо буде допомагати іншим чином у майбутньому.
🤷🏼♀️До речі, 3 червня московія запускала в пропагандиських цілях ракету з написом зовні "Донбасс", тільки цей напис був на тій частині, що відділяється та згорає в атмосфері як сміття (Символізм очевидний).