Зустріч Ердогана та верховного пуйла у Сочі: ключові моменти

5-ого серпня у Сочі відбулась зустріч президентів Туреччини та Московії - про що розмовляли та які результати обговорення?

Зустріч Ердогана та верховного пуйла у Сочі: ключові моменти

🤝За результатами зустрічі було обговорено багато тем у політичній, економічній та комерційній сферах.

«Результатом діяльності наших делегацій є кроки щодо енергопостачання, експорту сільськогосподарської продукції та зерна Чорноморським шляхом, переговори щодо туризму, транспорту, а також деякі кроки в регіоні. Водночас наша сьогоднішня двостороння зустріч є дуже важливою з точки зору розкриття ролі Туреччини в регіоні» - сказав Ердоган опісля зустрічі.

💭Також Ердоган повідомив, що «сподівається на особливу увагу щодо Сирії», що дозволить "позитивно вплинути на ситуацію в регіоні".

🤷‍♂️У цілому, спостерігається хитра політика Ердогана, що намагається всидіти на двох стільцях та про всяк випадок має ще третій.

Третім у цій ситуації виступає Азербайджан та Узбекистан — 2 серпня у Ташкенті МЗС Туреччини Чавушоглу було підписано "Ташкентську декларацію", що передбачає поглиблення дипломатичних та культурних відносин з раніше згаданими країнами (себто, тюрками).

📍Однією з причин підписання цієї декларації є Зангезурський коридор — проект транспортного коридору повз Московію (однак через територію Вірменії, яка проти такого сценарію). Наслідки, мабуть, всім очевидні — послаблення впливу московитів.

☝️Також варто зазначити, що вже давно існує ідея створити "єдину літературну мову тюркських народів" і вочевидь під цей критерій більше підпадає саме турецька мова.

🤷‍♂️Сама ідея була закинута в далекий ящик, однак в теперішніх реаліях та при таких тісних відносинах між цими країнами - чомусь подібному є місце. Це дозволить туркам ще більше розширити власну сферу впливу на регіон, а також додасть значущості у світі.

♟Як ж насправді вийде — побачимо з часом.


Обговорення