🎪Під виглядом військової допомоги Греція впарила Україні конфісковані в України ж автомати Калашникова?

📰У ЗМІ пройшла інформація про зброю, яку нам планує надати 🇬🇷Греція, за умови, що Німеччина це компенсує. Серед усього, що там перераховано найбільш цікавою є доля 20 тисяч автоматів Калашникова.

🎪Під виглядом військової допомоги Греція впарила Україні конфісковані в України ж автомати Калашникова?

🚢25 жовтня 2013-го року вантажне судно «Nour М» під прапором Сьєрра-Леоне вийшло з порту Миколаєва, із чотириденною зупинкою в Стамбулі корабель успішно пройшов Дарданелли, а 8 листопада був затриманий грецькими прикордонниками, офіційно за підозрою в контрабанді наркотиків. Хоча, існує думка, що "хтось" їх навмисне навів на це судно, з метою дискредитації України перед підписанням асоціації з ЄС у Вільнюсі. Наркотиків на борту не виявилось, але там було знайдено 20 тисяч АКМ.

🗺Точний пункт призначення невідомо, одна електронна система вказувала 🇸🇾Сирію, де повним ходом йшла громадянська війна, інша електронна система вказувала, що курс на 🇱🇾Лівію, де теж йшли бойові дії. Капітан корабля (турок за походженням) сказав, що прямував до міста Іскендерун. Проте, потім він надав документи про поставку вантажу на умовах FOB (Це означає, що вантаж перестав бути українським відразу після виходу з порту), а до документів було додано сертифікати кінцевого користувача, видані Міністерством оборони Лівії.

🤷🏼‍♀️Історія закінчилась тим, що відправником дійсно був Укрспецекспорт. Зброя направлялась в Лівію і з моменту виходу з порту Миколаєва вона перейшла у власність цієї держави, де на той момент йшла громадянська війна. Все це тривало два місяці, доки не з'ясувались всі обставини. За цей час саме судно «Nour М» затонуло в порту острова 🇬🇷Родос. В Україні почався майдан, а в 🇱Лівії новий виток громадянської війни. За результатами цього всього греки екіпаж відпустили, а 20 тисяч автоматів залишили собі. Схоже, тепер вони планують їх повернути 👉🏻нам👈🏻


Обговорення