Америка майже обрала

Багато хто слідкує за перебігом підрахунку голосів на виборах у Конгрес США. Вже можна констатувати факт того, що демократи зберігають за собою Сенат.

Америка майже обрала

Багато хто слідкує за перебігом підрахунку голосів на виборах у Конгрес США. Нагадаємо про нашу статтю з детальним розбором ситуації перед голосуванням.

Отже, що нам відомо на сьогодні? Вже можна констатувати факт того, що демократи зберігають за собою Сенат. Ключовим в цьому плані був штат Невада (як і передбачалося), де до останнього лідирував сенатор від республіканців Адам Лаксальт, але буквально за добу його відрив був знівельований і перемогу здобула Кетрін Кортес Масто. Кандидат від демократів випередила свого суперника всього лише на 6 556 голосів. Виходить, що голос кожного і справді важливий.

Результати голосувань в штаті Невада, США

Ще раніше визначився переможець в Сенат від штату Пенсильванія, і ним досить прогнозовано став Джон Феттерман від демократів, який переміг Мехмета Оза, на якого особисто дуже сподівався Дональд Трамп. Пишуть, що Трамп дуже розлютився на тих, хто радив йому підтримати Мехмета Оза. (А читав би нашу аналітику, не ставив би на андердогів).

На контроль демократами Сенату вже не вплинуть навіть результати виборів в штаті Джорджія. Нагадаємо, що в цьому штаті не змогли визначити переможця, хоча Рафаель Уорнок від демократів і випередив свого суперника Хершела Уолкера аж на 35 248 голосів, що в 5 разів впевненіше ніж відрив Кетрін Кортес Масто в Неваді. Чому ж обидва кандидати йдуть на другий тур, який відбудеться 6 грудня? Це якраз один з тих випадків, де ми можемо побачити самоврядність штатів і відмінність їх законодавства між собою. Для Невади прийнятна проста перемога за кількістю голосів, проте для штату Джорджія переможець в Сенат має набрати більше 50% голосів виборців.

Штат Джорджія

Таким чином демократи мають 50 голосів в Сенаті плюс голос Камалли Гарріс, як віце-президента, що дає їм необхідну більшість.

Що стосується виборів у Палату Представників, то тут ще підрахунок голосів не закінчився, проте, як і передбачалося, республіканці мають перевагу. Наразі вони вже гарантували собі 211 місць, і до більшості їм потрібно лише 7 місць. Для відслідковування кількості здобутих республіканцями в Нижній Палаті місць, потрібно слідкувати за перебігом підрахунку голосів в 5-ому окрузі в штаті Орегон, 3-му, 13-ому, 22-ому, 27-ому, 41-ому і 45-ому округах Каліфорнії, 6-ому Арізони, 3-му Колорадо, 22-ому окрузі штату Нью-Йорк – де шанси кандидатів від республіканців на перемогу виглядають найперспективнішими.

Вибори до Палати представників США

Вибори губернаторів теж дуже важливі в політичній системі США. Як і передбачалося, штати Техас, Флорида, Теннесі, Огайо та Джорджія залишаються зі своїми республіканськими очільниками. Причому перемога Рона Де Сантіса у Флориді, де він зміг здобути голоси навіть у традиційно демократичних округах свого штату, настільки вразила істеблішмент GOP, що саме на Рона звернули увагу, як на альтернативу Дональду Трампу на виборах POTUS 2024.

Так само передбачалося, що штати Каліфорнія, Нью-Йорк, Массачусетс, Іллінойс, Пенсильванія та Мічиган залишаться «синіми», тобто з губернаторами, які належать до Демократичної партії США.

Що стосується штатів, які були «на межі», то можна констатувати, що республіканці не отримали тут переваги. Штати Канзас, Орегон та Вісконсин обрали собі губернаторів-демократів, штат Невада обрав своїм очільником Джо Ломбардо від республіканців, а в штаті Аризона підрахунок голосів ще триває, і лідирує там Кетті Хоббс від демократів.

Важливим моментом є те, що не відбулося впевненої перемоги кандидатів, яких підтримав Дональд Трамп. Окрім Мехмета Оза, можна відзначити і відставання Хершелла Уолкера в Джорджії, якого підтримав Трамп, і поразку того ж таки Лаксальта в Неваді, яка і стала ключовою у визначенні контролю демократами Сенату (хоча Джо Ломбардо, ще один кандидат, підтриманий Дональдом Трампом, в тій-таки Неваді перемогу на губернатора здобув).

Дональд Трамп

Таким чином, можна констатувати, що найгіршого сценарію для адміністрації чинного президента США, з контролем республіканцями обох палат Конгресу вдалося уникнути. Це автоматично знімає напругу з політичної системи США і дозволяє впевнено дивитися в майбутнє принаймні на найближчі 2 роки, адже прийняття ключових рішень по кризам у світі не будуть блоковані Конгресом (навіть якщо Нижня Палата буде блокувати певні рішення, контроль Сенату дозволяє обходити такі блокування).

Як це відзначиться на нашій війні з росією? Є всі підстави вважати, що США продовжать бути нашим найпершим союзником і підтримкою в цій війні. Зрада скасовується.


Обговорення