4 Himars - чому так мало?

📡Є така думка, що надання усього 4 пускових установок M142 HIMARS це зовсім ніщо. Та й взагалі, міжнародної допомоги "мало". Чи насправді це так?

4 Himars - чому так мало?

📡Є така думка, що надання усього 4 пускових установок M142 HIMARS це зовсім ніщо. Та й взагалі, міжнародної допомоги "мало".

🚚Питання логістики.
Доставка до польського Жешува, потім через кордон України так, щоб московія не могла цьому завадити, після цього доставка до лінії фронту по країні у війні. Логістика це складно навіть у мирний час. А про ці процеси у військовий час, мабуть буде написано книжки та історичні праці. За три місяці через цей процес пройшли тони Стінгерів, Джавелінів, гвинтівок, бронежилетів, касок, автомобілей, самохідних установок, ствольної артилерії, танків. І от тепер:

🔥M142 HIMARS.
👉HIMARS важить 18 тон. Багатенько. Але це ще не все. Один блок з шести ракет для HIMARS/MLRS важить 2.5 тони. І ця крихітка відстрілює його за лічені секунди. Щоб це все разом поєднувалось йому потрібний наступний пункт:

🚛Поговорімо про доставку блоків на фронт.
Виготовляються блоки в США. Тобто спочатку потрібно доставити їх у Європу, бажано у Жешув. Один військово-транспортний літак C-5 Galaxy ВПС США може перевезти 140 тонн вантажу або 56 блоків — всього 10-12 годин роботи однієї пускової установки, причому погрузка, переліт і вивантаження може зайняти добу. Не дуже ефективно, погодьтесь. Тому транспортувати блоки ефективніше морем, поповнюючи склади країн Європи, з яких блоки можна швидше передати в Жешув. Далі 1200 кілометрів залізницею ближче до лінії фронту. Але і це ще не все — поїзд не може під’їхати на середину поля щоб вивантажити блоки для HIMARS, а HIMARS не буде  щоразу їздити до залізничних платформ. Тому Україні потрібні HEMTT (важкі вантажівки тактичної підтримки) для переміщення цих блоків. І їх треба багато. Одна вантажівка може везти два блоки, або чотири якщо має причіп. Це 5-10 тон боєкомплекту або... 30 хвилин вогневих завдань для HIMARS за умови часу перезарядки в 5 хвилин (в реальному бою більше). Уявіть які конвої і як часто мають курсувати щоб HIMARS було чим працювати.

❗️В Україні повномасштабна війна.
Війна все ускладнює в десятки разів. Ворог не хоче щоб HIMARS-ам було чим стріляти. Колони повинні рухатись під прикриттям, особливими безпечними маршрутами у визначений час. Додайте до цього дефіцит пального і проблеми з його логістикою.

🕓Навчання триватиме три тижні, потім HIMARS будуть рухатись на фронт.
Інструктори проходять навчання, але в цей час у «фоні» налагоджується надважкий ланцюг поставок, цілий логістичний квест щоб HIMARS-ам просто було чим стріляти. І, враховуючи все це, ми будемо мати HIMARS на фронті всього лиш через три тижні. Це фантастично короткий термін для такого об’єму задач.

⚠️Чотири HIMARS – це лише перший транш.
Потрібно побудувати логістику, визначити потреби та тактику застосування, витрату ракет. Пам’ятаєте як ми казали «всього 18 M777?..». Станом на зараз офіційно лише США передали 108 гаубиць. І буде ще. Процес триває.

🚀Слід зазначити, що 4 пускові установки, при постійному забезпеченні ракетами можуть із запасом покрити весь північно-східний фронт. Навіть один HIMARS може наробити лиха окупантам якщо його повноцінно забезпечити.

🧐Як висновок, хоч нам здається, що 4 установки це мало, ми навіть не уявляємо який великий процес за цим стоїть. І потенціал цих 4 HIMARS-ів є більшим, ніж здається на перший погляд...


Обговорення