Куди поділись Байрактари?

🤔Чому зникли відео з Байрактарів та чи залишились вони у нас?

Куди поділись Байрактари?


Війна, що ми її вже більш ніж 100 днів відчуваємо кожною клітиною є унікальною. Ще доволі довго весь світ буде вивчати наш досвід, аналізувати наші перемоги, а разом з ними і наші помилки, що ми, безперечно, робили і продовжуємо робити.

Однією з таких помилок стало формування в свідомості людей думки про те, що існує абсолютна зброя. Це спрощує сприйняття війни і спотворює її логіку. Війна є багатошаровим явищем і такі заяви, навіть заради пропаганди, є шкідливими, особливо в довгостроковій перспективі.

Ми все частіше чуємо фразу "а де відео з байрактарів?", тому відчуваємо потребу в тому, щоб пояснити чим є Bayraktar TB2, та чому такі питання не можуть мати відповіді.

Bayraktar TB2 - це турецький розвідувально-ударний БПЛА. Основні втрати ворогу в цій війні він наносить ворогу саме працюючи в ролі засобу розвідки. Зі зброї він може нести високоточні бомби MAM-L та MAM-C, або протитанкові ракети UMTAS.

Цей БПЛА може бути застосовано для нанесення високоточних ударів по особливо важливих цілях. Байрактари не працюють по звичайним бліндажам, окопам, не наносять великих втрат, наприклад, живій силі противника. Цей безпілотник працює над задачами, які може найкраще виконувати. Він відіграє важливу роль в цій війні, але докорінно змінити хід бойових дій не здатен. Перемога в війні є комплексним явищем, для якого потрібна зброя, що буде виконувати весь спектр наявних задач, конкретно в нашому випадку, важка (гаубиці, танки, РЗСВ тощо). Це важливо для розуміння наступних пояснень.

Отже: де відео з байрактарів?

  • Військові не є блогерами. Вони не зобов'язані радувати людей відео контентом, вони займаються іншою роботою.
  • Розквіт використання Байрактарів прийшовся на початок війни, коли фронт не був єдиною лінією, а засоби ППО ворога не могли швидко наносити ураження по ним. Безпілотники активно працювали по логістиці, командуванню ворога, наносячи максимальну шкоду з мінімальними втратами. Наразі таке використання Байрактарів не є можливим.
  • Байрактари працюють. Вони все ще виконують бойові задачі, які в багатьох випадках зводяться до розвідки, задля цілевказання для інших видів зброї. Використання їх як ударних БПЛА, однак, все ще зустрічається (події на о. Зміїнний). Внаслідок зміни задач зменшилась і кількість "красивих ситуацій" зі знищенням ворога саме за допомогою зброї безпілотника, які ми бачили раніше.

Отже, час, коли Байрактари використовувались, як саме ударні БПЛА наразі минули. Війна перешла в іншу фазу (позиційну), де їх роль змінилася, відповідно до їх можливостей. Не варто думати, що всі з них знищені, а також не варто вимагати від військових відео з них.

Разом до перемоги! Віримо в ЗСУ!


Обговорення