Скільки насправді залишилось танків на Московії?

📡 10 000! 15 000! 20 000! Часом намагання людей оцінити справжню кількість танків у кацапів нагадують аукціон. Головним спонсором в цих іграх звісно ж виступає Вікіпедія з її даними, які, вочевидь, знаходяться далеко від правди, однак, така вже доля Вікіпедії: формувати суспільну думку.

Скільки насправді залишилось танків на Московії?

10 000! 15 000! 20 000!

Часом намагання людей оцінити справжню кількість танків у кацапів нагадують аукціон.

Головним спонсором в цих іграх звісно ж виступає Вікіпедія з її даними, які, вочевидь, знаходяться далеко від правди, однак, така вже доля Вікіпедії: формувати суспільну думку.

Адепти десятків тисяч танків забігають і до нас в коментарі, через що викликають панічне бажання ввімкнути Mistmorn - дідько, я у розпачі... і виписати черговий !ro. Через це вважаємо за потрібне відповісти на два головних питання.

Скільки приблизно танків доступно росіянам в цій війні? Чи достатньо цієї кількості?


То скільки?

В своєму поясненні будемо спиратись на дослідження The Military Balance 2022, та відео-огляд Covert Cabal.
Почнемо з найголовнішого: відповідно до ряду іноземних досліджень станом на початок лютого кацапи використовуали, або могли оперативно поставити в стрій близько 2400-2800 танків.

Ще до 6000  малопридатних до відновлення екземплярів знаходились на базах зберігання і з невеликою долею вірогідності могли бути відновлені (капітально) на відповідних підприємствах в середньостроковій перспективі, але більша частина з цих шести тисяч гідна лише на переплавку.

Так чому не 20 000?


Частково тому, що зберігання в московії загалом складається в тому, щоб вивезти машину на базу зберігання і в кращому випадку злити з неї технічні рідини. На цьому все. На зберігання танки потрапляють в різному технічному стані. Якісь машини протягом останніх 30-ти років було продано в інші країни, розібрано на деталі, або розкрадено дбайливим прапорщиком. Якусь частину з цих танків ЗСУ вже конвертувало в металобрухт, якась частина отримала пошкодження і відправилась на завод, або рем. бази, якась частина більше непридатна до використання, адже кожна техніка має свій ресурс.

Чи достатньо цієї кількості?

Так.

Танків в них ще до біса. Варто зазначити: було запущено процеси розконсервації, але це не є ознакою того, що скоро в них закінчиться техніка. В одній з попередніх статей про Т-62 ми писали, що думка про закінчення у кацапів техніки є нереалістичною. Одразу після того, як український Інтернет сповістив про перемогу і почав насміхатись над доісторичними Т-62М - на вокзал заїхав ешелон з Т-80БВ. Іронічно, чи не так?

На четвертому місяці війни вже треба розуміти: ідея про те, що війна от-от через два тижні закінчиться є нереалістичною. Україна має купу роботи з демілітаризації Московії. Кожен день війна забирає кращих дітей держави, аби люди в тилу мали хоча б на день більше спокійного життя. Перед нам знаходиться може і дуркуватий, але величезний ворог. Не марнуйте своїм ниттям в коментарях жертву тих, хто голими руками зупиняв ці танки.

Донатьте ЗСУ, вивчайте військову справу, дізнавайтесь нове про ворога і готуйтесь стати поряд з тими, хто захищає наш народ від московської навали.

Разом до перемоги!


Обговорення